Hrvatska: U siječnju prodano 14,6 posto više automobila nego za isto razdoblje 2013.

Bez autora
Feb 05 2014

Tijekom siječnja u Hrvatskoj je prodano 2.080 novih putničkih automobila, što je 14,6 posto ili 266 automobila više nego u siječnju prošle godine. Na prvom mjestu po prodaji u siječnju su Volkswagenovi automobili kojih je prodano 288, uz tržišni udjel od 13,8 posto. Slijede Peugeot i Škoda s po 183 automobila, Opel je četvrti sa 154 prodana automobila automobila, a Hyundai peti sa 143. Među prodavanijim markama još su redom Citroen, Kia, Renault, Toyota i Mazda. Kod modela, prvi je Volkswagen Golf s prodanih 106 vozila u siječnju, a slijede Škoda Octavia (97), Volkswagen Polo (68), Kia Ceed (59) i Opel Corsa (56). Među prvih deset još su Opel Astra, Hyundai i30, Toyota Yaris, Peugeot 308 i Hyundai i20.

Hrvatska: U siječnju prodano 14,6 posto više automobila nego za isto razdoblje 2013.Tijekom siječnja u Hrvatskoj je prodano 2.080 novih putničkih automobila, što je 14,6 posto ili 266 automobila više nego u siječnju prošle godine, pokazuju podaci agencije Promocija Plus.

Na prvom mjestu po prodaji u siječnju su Volkswagenovi automobili kojih je prodano 288, uz tržišni udjel od 13,8 posto.

Slijede Peugeot i Škoda s po 183 automobila, Opel je četvrti sa 154 prodana automobila automobila, a Hyundai peti sa 143.

Među prodavanijim markama još su redom Citroen, Kia, Renault, Toyota i Mazda.

Kod modela, prvi je Volkswagen Golf s prodanih 106 vozila u siječnju, a slijede Škoda Octavia (97), Volkswagen Polo (68), Kia Ceed (59) i Opel Corsa (56).

Među prvih deset još su Opel Astra, Hyundai i30, Toyota Yaris, Peugeot 308 i Hyundai i20.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik